Aktuality 2022/2023

22/05/2023, 11:26 cernoch
exkurze-do-terezina
  Památník Terezín Dne 3. 5. 2023 jsme s žáky 9.A, 9.B a 8.A navštívili Památník Terezín. Náročná celodenní exkurze byla do posledního okamžiku rozplánovaná. Žáci tak pochopili, jaké restrikce vůči židům za Protektorátu byly a jaké následky může mít detailně naplánovaná nenávist.   Navštívili jsme kompletní prohlídkový okruh s lektorem – Muzeum ghetta,...Číst dál...
22/05/2023, 09:44 cernoch
ponozkovy-den
  Ponožkový den V pátek dne 28.dubna se konala na naší škole malá módní přehlídka. Týkala se většinou žáků 2. stupně, ale i některé děti z nižších ročníků vytáhly nejen čarodějnické kostýmy, ale i barevné ponožky. Rozloučili jsme se takto s bláznivým měsícem dubnem.   K vidění byly opravdu originály, ponožky různých barev, s...Číst dál...
22/05/2023, 09:38 cernoch
projekt-etika
  Víš, co je to etika? Realizace projektu probíhala od září 2022 až do 31.5.2023.   Projekt jsme připravili pro žáky šesté třídy. Důvodem byly narůstající konflikty mezi dětmi a problémy s ovládáním vlastního chování.  Naším cílem bylo vést žáky k toleranci, vstřícnosti a pochopení výhod spolupráce. K naslouchání druhých, ke snaze porozumět jim...Číst dál...
22/05/2023, 09:31 cernoch
duben-v-druzine
  Družina má talent Něco Vám ten název připomíná? Ano, jedná se o naší místní variantu populární televizní soutěže, kterou jsme společně s kolegyněmi uspořádaly pro naše děti. Většina dětí je soutěživých a mají nadání na spoustu činností, tak jsme jim připravily příjemné prostředí, kde mohly předvést nejen nám vychovatelkám, ale hlavně...Číst dál...
15/05/2023, 11:20 cernoch
divadelni-predstaveni
  Do hajan! Dnes, ve středu 10. 5., jsme se my, žáci 1. – 3. ročníku, přenesli díky divadelnímu představení Do hajan!, které nám přijelo zahrát Divadlo Drak, do okamžiku, kdy jdeme večer spát. Co se asi děje, když nás rodiče nechají ve svých postýlkách? Co se dá vše podniknout, když nemůžeme...Číst dál...
12/05/2023, 11:46 cernoch
odznak-vsestrannosti
  SPORTOVNÍ AKCE – Odznak všestrannosti Dne 27. 4. 2023 se naše škola zúčastnila okresního kola soutěže Odznaku všestrannosti. Tato soutěž se konala v Rychnově nad Kněžnou na fotbalovém stadionu.   Na závod jsme jeli v tomto složení: Anna Pavelková, Veronika Műllerová, Nikol Sedláčková, Oskar Hanousek, Tomáš Sedláček, Samuel Bartoš, Soňa Šemberová a Pavel...Číst dál...
26/04/2023, 14:46 cernoch
den-zeme
  Jak jsme oslavili Den Země Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna zaměřená na ochranu životního prostředí. V naší škole jsme si ho připomněli v pátek 21.4. vycházkami do přírody a exkurzemi.   Prvňáci si prohlédli přírodu kolem řeky Zdobnice, druháci vyrazili do lesa, kde navštívili oboru u Vyhlídky. Třetí třídy...Číst dál...
26/04/2023, 14:40 cernoch
cimbalova-muzika
  Cimbálová muzika – Réva Ve středu 19. 4. se celá naše škola vydala do MK Sokolovna na koncert cimbálové skupiny Réva. Cílem bylo přiblížit tuto hudbu i těm posluchačům, kteří by si k ní jen stěží hledali cestu.   Žákům byly formou soutěže představeny všechny nástroje – cimbál, housle, kontrabas a klarinet. V...Číst dál...
26/04/2023, 12:15 cernoch
velikonocni-putovani
  Velikonoční putování Ve středu 5.4.2023 od 16 hod. do půl páté proběhlo v kostele sv. Prokopa ve Vamberku vystoupení nazvané Velikonoční putování.     Vybraní žáci 3. – 9. ročníku ZŠ Vamberk si pod vedením p. uč. Malčíka a pí. uč. J. Vrkoslavové připravili půlhodinové tematické pásmo, v němž se mluvené slovo, které napsala...Číst dál...
26/04/2023, 12:06 cernoch
zapis-do-skoly
  Zápis do školy V sobotu 1. 4. proběhl na naší škole zápis do 1. ročníku. Dostavilo se 58 dětí, pro které byly připraveny pohádkové úkoly.     Na úvod děti přednesly nebo zazpívaly básničku či písničku. Pak se už pustily do plnění nejrůznějších úkolů – na interaktivní tabuli počítaly a porovnávaly obrázky. Dále určovaly,...Číst dál...

 

Den Země

Ani v letošním roce jsme si nezapomněli připomenout celosvětovou událost zaměřenou na propagaci a podporu ochrany životního prostředí, Den Země. Během roku se naše škola zapojila do několika akcí a projektů. Ve škole třídíme odpad, sbíráme papír, sušíme pomerančovou kůru.

Škola se také nově zapojila do akce Ukliďme Česko – Ukliďme Vamberk, která se konala v odpoledních hodinách dne 21. dubna. Zúčastnili se dobrovolníci z druhého stupně v doprovodu učitelů a mladší žáci přišli se svými rodiči. Pomocníci měli od organizátora k dispozici hygienické rukavice a plastové pytle na odpadky. Vytříděný odpad následně odvezly Technické služby města. Velký dík patří všem, kterým není lhostejné naše životní prostředí.

Obdrželi jsme také diplom jako poděkování za aktivní spolupráci v celoroční hře s Recyklohraním.

Mgr. Eva Katzerová