Jarní měsíce ve školní družině

Nastupující jaro jsme našim dětem kromě obvyklých aktivit a her v přírodě zpestřily ještě třemi zajímavými akcemi, které sklidily velký úspěch. První z nich byla návštěva městské knihovny, kdy ochotná paní knihovnice  dětem vysvětlila fungování celého systému zápůjček knih. Zároveň se děti seznámily s počtem svazků, které městská knihovna čítá a věříme, že si i díky této akci, děti najdou k četbě vřelý vztah a rozšíří tak řady spokojených čtenářů. Druhou akcí byly již tradiční oslavy svátku Čarodějnic, kdy si děti přestrojené do čarodějnického oblečení užily spoustu zábavy a veselí v různých soutěžních disciplínách, které jsme pro ně připravily. A protože naše děti soutěží rády, naplánovaly jsme pro ně ještě další neméně zajímavou soutěž v podobě akce „Družina má talent“, která byla zmenšenou obdobou pořadu, který děti znají z televizních obrazovek. Někdo se sice zpočátku trošku styděl, ale ostych postupně opadal a nakonec prakticky všichni tancovali a zpívali za doprovodu kytary pana učitele Malčíka a děti si užily krásné odpoledne plné smíchu a zábavy. Odměnou za jejich snahu jim pak byly nejen diplomy a malé dárečky, ale hlavně dobrý pocit, že předvedly svojí šikovnost spolužákům.

Vychovatelky ŠD Vamberk