Byli jsme se podívat na půdě radnice, odkud byl nádherný výhled na školu a kostel sv. Prokopa. Poté jsme se podívali i na staré hodiny, které bohužel nefungují. Dále jsme byli na různých "odděleních" radnice. Navštívili jsme také pana starostu, který nám řekl o historii radnice třeba to, že kancelář starosty bývala obřadní síň. A že radnice letos oslavila 140 let. Naše třídní učitelka (paní učitelka Svačinková) dostala i dárek. 
Na chodbě jsme viděli dvě sochy - sochu inteligence a sochu Komenského. Pak jsme se přesunuli na oddělení Městské policie, kde nám ukázali zbraně a řekli rozsáhlé informace o své činnosti. Ukázali nám kamerový systém, kde jsme zjistili, že nás vidí prakticky na každém kroku.
Následně jsme byli v současné obřadní síni, kde se nás ujala paní matrikářka Lenka Prokešová řekla rozsáhlé informace o matričních knihách a o své práci. Nakonec jsme dostali bonbonky a sluchátka/klíčenky s nápisem města Vamberk. Exkurze byla zajímavá a naučná jsem ráda, že jsem se jí mohla zúčastnit. Děkuji.
Natálie Šubrtová 9.B